Redukce vzdušné vlhkosti

Dnešní doba přináší svá pozitiva v podobě úspor nákladů  za topení.
Zateplením fasády, výměnou starých netěsných dřevěných oken za nová těsná plastová však naprosto razantně poklesne množství vzduchu dodaného do objektu tzv. infiltrací, chcete-li prouděním vzduchu netěsnostmi v obálce domu.

Pro takto izolované objekty vysoce vzrůstá potřeba výměny vzduchu. Běžná domácnost by měla každé 3 hodiny nárazově otevřít okna a vzduch kompletně "vyměnit". Není žádným tajemstvím, že 4členná rodina (2 dospělí, 2 děti ve školním věku) běžně vyprodukují za den 8-12 litrů vodních par. Tyto páry je nutné z objektů odvést pryč!


Zima, hluk, déšť, sněžení i bezpečnostní riziko, to je jen malý výčet důvodů, proč obyvatelé bytů s takovouto frekvencí nevětrají. Z dlouhodobého hlediska vytváří vyšší relativní vlhkost (nad 55%) ideální podmínky pro vznik a růst plísní. Ty se stávají fenomenálním důsledkem nedostatečného větrání.

Klapky REGEL-air® však takovýto problém dokážou bezpečně a bezobslužně vyřešit. Stačí Vám nainstalovat vhodný počet klapek a o vše ostatní se klapky již postarají automaticky.

Výhody klapek REGEL-air®:

  • zcela automatické větrání
  • automatická regulace dodaného množství vzduchu při různé "síle" větru
  • u zavřeného okna klapky nejsou prakticky vidět
  • při nárazovém větru se klapka významně zavře a nedojde tak k průvanu
  • pojišťovny nijak nezpochybňují použití klapek REGEL-air®, tzv. mikroventilaci pojišťovny neuznávají a považují ji za "otevřené okno"